Malatya'dan Somuncu Baba Türbesi'ne arabayla nasıl gidilir?

Malatya'dan Somuncu Baba Türbesi'ne arabayla nasıl gidilir?

Malatya'dan Somuncu Baba Türbesi'ne arabayla nasıl gidilir?

Her sene binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi Malatya‘nın Darende ilçesindedir. Somuncu Baba Türbesine araçla nasıl gidilir yazımızda Somuncu Baba Külliyesi’ne arabayla nasıl gideceğinizi makalemizden bulabilirsiniz.

Malatya – Darende Kaç Kilometre?

Malatya Darende Merkez‘e 3 km mesafede bulunan Somuncu Baba Türbesi ve KülliyesiMalatya merkezine 109 km uzaklıktadır.

Ayrıca Sivas’ın Gürün ilçesine 36 km uzaklıkta bulunan Külliye, Sivas merkeze 143 km mesafededir. K.Maraş’ın Elbistan ilçesine 61 km uzaklıkta bulunan Türbe, K.Maraş’ın merkeze ise 203 km uzaklıktadır. Kayseri ise Türbeye 228 km mesafededir.

Malatya’dan Darende’ye Araçla Ulaşım

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi’ne Kayseri-Malatya D300 karayolunu kullanan müşterilerimiz ulaşım sağlayabilir. Kayseri – Malatya karayolu üzerinde, Pınarbaşı – Gürün ilçelerinden sonra Darende ilçesi gelmektedir. Malatya tarafından gelmek isterseniz de MalatyaAkçadağ yol ayrımından sonra Darende’ye yönüne gelmektedir.

Malatya Havalimanından Somuncu Baba Türbesi’ne Ulaşım

Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Türbesi ve KülliyesMalatya Erhaç Havalimanı‘na 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Malatya Havalimanı’na geldiğinizde dilerseniz araç kiralama hizmeti sunan Kırtekinler Rent a Car’dan araç kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralamak için bizi arayın ya da web sitemizden 7/24 çevrimiçi rezervasyon yapabilirsiniz.