Malatya'da En Uygun Fiyatlarla Araba Kiralamanın Keyfini Sürün

Malatya'da En Uygun Fiyatlarla Araba Kiralamanın Keyfini Sürün

Malatya'da En Uygun Fiyatlarla Araba Kiralamanın Keyfini Sürün

9 günlük kurban bayramını Malatya’da yada çevre illerde geçirmek isteyen birçok kişi olacak. Bayramda araç kiralayacaksanız eğer tam adresine geldiniz. Kırtekinler Araç Kiralama olarak müşterliermize 2017 ve 2018 model araçlarımız ile konforu yaşatıyoruz. Full kaskolu araçlarımızla rahatlıkla istediğiniz yerlere gidebilir, 7/24 yol desteğiyle yolunuza bakabilirsiniz.

Şehir dışından Malatya’ya gelecek müşterilerimize araçlarını istedikleri adrese getirebiliyoruz. Gerek Erhaç Havalimanı gerek MAŞTİ Otogar vb. Neresi olursa olsun saat farketmeksizin müşterlerimize en iyi hizmeti sunmanın derdindeyiz.

Malatya’da bayram tatilini geçirmek isteyen müşterilerimiz nereleri gezebilir?

Öncelikle Malatya’ya gelipte görmeden gitmek olmaz diyeceğimiz yerlerden birisi Eski Malatya yani (Battalgazi) kuruluş ve isim itibarı ile başlangıçtan zamanımıza kadar büyük bir değişikliğe uğramadan gelen Anadolu şehirlerinden birisidir. Kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyoruz. Eski Malatya Kuruluş Efsanesi, Yağmur Duası, Kırklar, Alacakapı, Koca Vaiz ve Toptaş Efsaneleri olmak üzere birçok tarihi Battalgazi’de görebilirsiniz.

Köklü bir tarihe ve kültüre sahip olan Malatya'ya bir gezi planlıyorsanız kesinlikle gezilecek önemli yerlerin bir listesini yapmadan yola çıkmamalısınız. Genel olarak Nemrut Dağı için ziyaret edilen Malatya'nın bu yer dışında gezilip görülebilecek pek çok tarihi yapısı ve doğal güzelliği de bulunuyor. Malatya'ya kadar gidip de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında; Levent Vadisi, Aslantepe Ören Yeri, Günpınar Şelalesi, Battalgazi Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya Müzesi, Şire Pazarı, Tohma Kanyonu Hasan Gazi Türbesi, Orduzu, Hamidiye Çarşısı, Malatya Kalesi, Arapgir Kalesi, Doğanşehir Kalesi ve Yusuf Ziya Paşa Bedesteni yer alıyor.

Malatya Kalesi: Malatya'ya gelen ziyaretçilerin ilk olarak ziyaret ettiği noktalardan biri olan Malatya Kalesi, Battalgazi ilçesinde bulunuyor. Bu kaleye ek olarak Arapgir ve Doğanşehir kalelerini de gezerek bu şehrin tarihi hakkında pek çok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Nemrut Dağı: Malatya'nın en güzel yerlerini gezip gördükten sonra zamanınız varsa bu şehrin hemen yakınındaki Adıyaman'da bulunan ve oldukça rağbet gören Nemrut Dağı'nı da ziyaret edebilirsiniz. Eski çağlarda "Kommagene" olarak bilinen Nemrut Dağı, Malatya'nın Büyüköz Köyü ile Adıyaman'ın Kahta sınırları içerisinde yer alıyor. Batı ve Doğu medeniyetlerinin geçit noktası olar ak tanımlanabilecekNemrut Dağı'nda eski krallıklara ait olan ve yaklaşık 2000 yıldır varlığını koruyan tanrı, tanrıça ve kartal ile aslan heykelleri bulunuyor.

Battalgazi Ulu Camii: I.Alaaddin Keykubat döneminde yapıldığı düşünülen cami, 1247 ve 1274 yıllarında tamire girse de günümüzde hala yıllara meydan okuyor. Yakub Bin Ebubekir, Ahmed Bin Yakup ve Üstad Hüsrev El-Benna'nın isteği üzerine yapılan caminin tek örneği İran'da bulunuyor. 34x55 metre büyüklüğünde olan cami, her yıl pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Tohma Kanyonu: Somuncu Baba Türbesi'ne yakın olması sayesinde yılın her döneminde oldukça kalabalık olan Tohma Kanyonu, doğal güzelliği ile görenleri büyülemeyi başarıyor. Malatya'nın Darende ilçesinde yer alan kanyonda, rafting ve piknik alanları da bulunuyor. Malatya'ya geziye gelen herkesin mutlaka gezmesi gereken yerlerden olan Tohma Kanyonu, hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından oluyor.

Kesinlikle gitmenizi tavsiye ettiğimiz yerler!

  1. Günpınar Şelalesi'nde Ayaklarınızı Suya Girmeden
  2. En Az 5 Çeşit Malatya Köftesi Yemeden
  3. Mevsime Göre Kuru ya da Yaş Kayısı Yemeden
  4. Hediyelik Kayısı Ürünlerinden Almadan
  5. Levent Vadisi Gözlem Terasını
  6. Kesinlikle Malatya'dan gitmeyin :)

Malatya’da akşam yemek nerede yenilir?

Malatya’da akşam yemeği nerde mi yemek istiyorsunuz? Eğer merkezdeyseniz siz değerli müşterilemize Lalezar Et Lokantası, Beşkonaklar, Nar Çiçeği ve Büyük Baharatçı civarındaki lokantalardan yemek yemenizi öneriyoruz. Büyükşehir belediyesi civarındaysanız Malatya Çamlıca Lokantası var kesinlikle tavsiye ediyoruz. Malatya yöresine ait tüm yemekleri bu lokantada bulmak mümkün.

Malatya Oto Kiralama'da en iyi fiyat garansiyle siz değerli müşterilerimize en iyi araçlarımızı sunuyoruz.

Adres:İnönü Mahallesi, Terminal Cd. 25/A, 44070 Yeşilyurt/Malatya
Telefon:+90 422 212 93 44  / +90 532 062 66 14
Web:https://www.kirtekinler.com
Mail:info@kirtekinler.com